مقالات

بارنامه دریایی چیست و آشنایی با انواع مختلف بارنامه دریایی
دوشنبه, 05 تیر 1402
مدیر سایت
0

بارنامه دریایی (Marine Bill Of Lading) چیست و چه مواردی را شامل می‌شود؟

بارنامه دریایی یکی از مهمترین اسناد حمل و نقل دریایی است. بارنامه دریایی سندی است که توسط  صاحب کشتی یا شرکت کشتیرانی یا نماینده آنها پس از اینکه محموله در کشتی بارگیری شد, امضاء و تحویل صاحب کالا یا فرستنده کالا داده می شود. این سند موید آن است که کالا در کشتی مشخصی به مقصد معینی بارگیری شده است.

ادامه مطلب
اصطلاحات تخصصی در حمل و نقل دریایی⚡️ اینکوترمز کشتیرانی
یکشنبه, 21 خرداد 1402
مدیر سایت
0

اصطلاحات تخصصی در حمل و نقل دریایی و کشتیرانی

اگر تا بحال فعالیت بازرگانی و حمل و نقل دریایی انجام نداده اید با خواندن این مقاله می توانید با تمامی اصطلاحات تخصصی این حوزه آشنا شوید و براحتی شروع به فعالیت در حوزه واردات و صادرات کالا نمایید. این اصطلاح یکی از مهمترین اصطلاحات حوزه حمل و نقل دریایی می باشد.

ادامه مطلب
واحد شمارش کانتینر T.E.U ⭐️ واحد اندازه گیری کانتینر 
شنبه, 13 خرداد 1402
مدیر سایت
0

واحد شمارش کانتینر T.E.U

U – TWENTY FOOT EQUIVALENT UNIT معادل واحد ۲۰ فوتی معیار احتساب کانتینر، اعم از ۲۰ یا ۴۰ فوت. در این شیوه‌ی محاسبه، براساس و معیار کانتینر ۲۰ فوت، محاسبه انجام می‌شود. به‌عنوان مثال، یک کانتینر ۴۰ فوت، برابر TEU × ۲ محاسبه می‌شود.

ادامه مطلب
صفر تا صد واردات کالا از راه دریایی | واردات بار از دریا
شنبه, 30 اردیبهشت 1402
مدیر سایت
0

صفر تا صد واردات از راه دریایی

صفر تا صد واردات از راه دریایی دو نوع حمل و نقل دریایی که بیشتر مورد توجه هستند کانتینر دربست و خرده بار (محموله های گروپاژ) است. کانتینر دربست به مشتریان امکان می دهد حجم بیشتری از کالا را در یک محموله جابجا کنند و همین امر بسیار در زمان و هزینه به صرفه تر خواهد بود، در حالی که در حمل خرده بار دریایی کمی به زمان نسبت به حمل کانتینر بیشتر خواهد شد، اما مزیت اصلی حمل خرده بار امکان ارسال کالاهای کوچک از یک کارتن تا چند تن بدون نیاز به تهیه کانتینر دربست می باشد.

ادامه مطلب
مراحل واردات کالا به ایران | اطلاعات مورد نیاز واردات کالا
شنبه, 30 اردیبهشت 1402
مدیر سایت
0

مراحل واردات کالا 

برای وارد شدن به حوزه تجارت جهانی لازم است که با قواعد و مراحل واردات کالا در ایران آشنا شوید و اگر در اندیشه خرید محصول از خارج از کشور و وارد کردن آن به ایران و فروشش در اینجا هستید، آشنایی با چالش‌هایی که احتمالا در مسیر خود با آنها مواجه می‌شوید به شما کمک می‌کند که بتوانید بهتر از پس آنها برآیید و ریسک معاملات خود را کاهش دهید. در این مقاله به شرح کامل مراحل واردات کالا از طریق دریا، شرح کامل و قدم به قدم مراحل واردات کالا به ایران می پردازیم.

ادامه مطلب
انواع کانتینرهای دریایی و آشنایی با استانداردها و کاربردهای آن‌ها
شنبه, 30 اردیبهشت 1402
مدیر سایت
0

انواع کانتینرهای دریایی و آشنایی با استانداردها و کاربردهای آن‌ها

امروزه حمل و نقل دریایی، یکی از پرکاربردترین روش‌های حمل و نقل است.حمل و نقل دریایی تاریخچه طولانی برای حمل کالا به نقاط مختلف جهان دارد. دریاها و آب‌های آزاد به سبب این که متعلق به کشور خاصی نیستند، تعرفه حمل و نقل نیز به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد و به همین دلیل حمل و نقل دریایی یکی از روش‌های ارزان حمل و نقل است و هزاران کشتی حامل انواع کانتینرهای دریایی از طریق آب‌های آزاد کالاها را به طور روزانه جا به جا می‌کنند.

ادامه مطلب